Športovci roka 2023 v Sabinove

Čím ťažšie sa víťazstvo rodí, tým väčšie je šťastie, ktoré z neho vzíde. Tieto krásne a pravdivé slová vyslovil Pelé - brazílska futbalová ikona, ktorý je dodnes najlepším strelcom histórie a tým najväčším futbalistom všetkých čias. Aj napriek tomu, že žil v skromných pomeroch, išiel za svojím snom. Tak, ako idú za svojím snom aj sabinovskí športovci.
Všetkým oceneným športovcom blahoželáme a prinášame vám ich úspechy prostredníctvom krátkych medailónov v kategóriách jednotlivcov, trénerov a kolektívov.

Kategória jednotlivci


Adam Knuth – karate klub
sa venuje karate od svojich 9 rokov. V roku 2023 absolvoval päť súťaží a získal šesť medailí. Jeho najväčším úspechom v minulom roku je 2. miesto v kumite na Majstrovstvách GOJU RYU KARATE a Majstrovstvách Slovenska a 3. miesto v kumite – Trstenský pohár na otvorených majstrovstvách SsZK U21. V regionálnych súťažiach obsadil:
- 1. miesto kumite v žiackej lige VÚKABU a TAÚK
- 3. miesto kumite na majstrovstvách VÚKABU
- 1. miesto kumite, 2. miesto agility – žiacka liga VÚKABU a TAÚK
Okrem športu Adam hraje na gitare, maľuje, programuje, zaujíma sa o vesmír, rád pracuje s drevom.

Filip Knuth – karate klub
Filip v roku 2023 absolvoval sedem súťaží a získal 9 medailí. Jeho najväčším úspechom v minulom roku je 3. miesto kumite na súťaži Orava cup 2023, 3. miesto v kumite na Majstrovstvách GOJU RYU KARATE a Majstrovstvách Slovenska v KOBUDO, 3. miesto v kata – Trstenský pohár na otvorených majstrovstvách SsZK U21 a 3. miesto – SLOVENSKÝ

POHÁR U21. V regionálnych súťažiach obsadil:
- 3. miesto agility, 2. miesto kumite v žiackej lige VÚKABU a TAÚK
- 1. miesto kumite na majstrovstvách VÚKABU a TAÚK
- 1. miesto kumite – ŠARIŠSKÝ POHÁR
Spolu s bratom hraje na gitare, venuje sa šachu, tiež programuje.

Peter Križan – karate klub
Peter sa karate a bojovým športom venuje viac ako 30 rokov. Je držiteľom majstrovského stupňa 2. dan, dlhodobo sa venuje trénerskej a vzdelávacej činnosti v oblasti úpolového športu, sebaobrane, špeciálnym technikám Kyusho – Jutsu a alternatívnej medicíne. Je otcom dvoch synov, ktorých tiež vedie k športu, milujúci a starostlivý rodič, priateľský a empatický človek. Okrem športu rád hraje na gitare a obľubuje prechádzky v prírode. Peter za všetky dosiahnuté úspechy – ako tréner a rozhodca si ocenenie plným právom zaslúži.

Zoja Žofia Zborovjanová – karate klub
Jej prvé stretnutie s týmto športom bolo nesmelé, bola to skôr detská zvedavosť. Aj keď sa nechala počuť, že cvičí preto, lebo to chce otec. V roku 2023 absolvovala 7 súťaží a získala 9 medailí. Účasť a umiestnenie na republikových turnajoch v roku 2023 : na Majstrovstvách GPJU RYU KARATE a Majstrovstvách Slovenska – 3.miesto kumite, Trstenský pohár na otvorených majstrovstvách SsZK U21 získala 2. miesto v kumite a 3. miesto kata, na slovenskom pohári U21 3. miesto kumite.

V regionálnych súťažiach obsadila:
- 2. miesto kumite a 3. miesto agility v žiackej lige VÚKABU a TAÚK
- 1. miesto kumite na majstrovstvách VÚKABU
- 1. miesto kumite – ŠARIŠSKÝ pohár 2. kolo
Zoja miluje prechádzky v prírode so svojím psom , čítanie kníh, zaujíma sa o cudzie jazyky a fascinuje ju lezenie na lezeckej stene.

Marek Truong Phu – karate klub
Marek je žiak 1. ročníka základnej školy. Karate sa začal venovať už v predškolskom veku. Je cieľavedomý, má mimoriadne vysokú tréningovú morálku. V roku 2023 absolvoval sedem súťaží a získal 10 medailí. Účasť a umiestnenie na republikových turnajoch v roku 2023 : na Majstrovstvách GPJU RYU KARATE a Majstrovstvách Slovenska – 2.miesto kumite, Trstenský pohár na otvorených majstrovstvách SsZK U21 získala 3. miesto v kumite. V regionálnych súťažiach obsadil:


- 1. miesto kumite v žiackej lige VÚKABU a TAÚK
- 3. miesto kumite na majstrovstvách VÚKABU
- 1. miesto kumite, 2. miesto agility – žiacka liga VÚKABU a TAÚK
Okrem športu má rád počítačové hry, loptové hry a cestovanie.

Félix Pavlík – kynologický klub
Od vzniku klubu (r. 1975) až dodnes je aktívnym kynológom. V histórii klubu najdlhšie zastával funkciu predsedu a viedol ho veľmi zodpovedne a úspešne vo svete športovej kynológie. Na všetkých akciách, brigádach a ostatných činnostiach klubu je vždy veľmi nápomocný a pracovitý. K výcviku pristupuje zodpovedne a neodradí ho ani zlé počasie. Je vzorom nielen pre mnohých dospelých športových kolegov, ale aj pre mládež. Vychoval už veľa aktívnych psovodov. Napriek svojmu veku sa aktívne vzdeláva v nových výcvikových metódach športovej kynológie. Je snáď už jediným športovcom, ktorý využíva dodnes ekologický dopravný prostriedok – všade chodí bicyklom. Športové výsledky:


- JOSERA CUP SLOVAKIA – podľa národného skúšobného poriadku – kategória SVV 3
- 1. kolo: KK Tekovská Breznica – so psom Ivom – 6. miesto
- 3. kolo: KK Nitrica – 4. miesto
- Majstrovstvá Slovenska – KK Laugaricio Trenčín – 2. miesto
- V celkovom hodnotení Josera cup Slovakia - 4. miesto

PhDr. Terézia Krafčíková – kynologický klub
Od roku 1971 až dodnes je aktívnym kynológom. V histórii klubu má na konte ako dlhoročná tajomníčka mnoho úspešnej práce v prospech klubu, organizovania mnohých športových podujatí, ba dokonca pôsobila aj ako riaditeľka Majstrovstiev Slovenska a kvalifikačných pretekov na Majstrovstvá sveta v roku 1998, ktoré sa konali v našom meste. Na všetkých akciách, brigádach a činnostiach klubu je vždy veľmi aktívna a pracovitá. Dodnes je stále aktívnou pretekárkou na rôznych kynologických súťažiach. K výcviku pristupuje zodpovedne a drží krok s najnovšími trendami dnešnej kynologickej doby. Je obrovským vzorom pre všetkých kynológov a je dôkazom toho, že vždy treba hľadať možnosti, ako sa to dá, a nie, ako sa to nedá. Športové výsledky:
- každý rok aktívne preteká v tradičnom domácom preteku „CENA SABINOVA”
- od roku 1971 má na konte veľa pódiových ocenení v športovej kynológii a úspechy v chovateľskej činnosti na území Slovenskej republiky

Veronika Kocúreková – kynologický klub
V roku 2023 Slovenská kynologická jednota (SKJ) oslávila 30 rokov svojej existencie a pri tejto príležitosti prezident SKJ Ing. Jozef Jurs, CSc., na podnet kolegov a kynologických priateľov, si uctil ďakovným listom predsedníčku Veroniku a zároveň jej udelil odznak SKJ za plnenie náročných a zodpovedných úloh, ktoré ležia na jej pleciach, za vykonávanú prácu v prospech rozvoja slovenskej kynológie a za aktívnu organizačnú činnosť, ktorou sa významnou mierou podieľa na živote kynologického klubu mesta Sabinov aj organizácie SKJ. Pre členov, spolu s výborom klubu, sa snaží vytvoriť čo najlepšie podmienky na trénovanie. Modernizuje priestor cvičáku, o čom svedčí aj úspešný projekt - výzva poslancov PSK, vďaka čomu sa zakúpila nová unimobunka. Členovia klubu si jej prácu vážia, pretože vďaka nej a jej podpore a starostlivosti o klub dosahujú naši športovci dobré výsledky, úspechy v športovej kynológii a robia dobré meno nášmu klubu a mestu Sabinov aj za hranicami Slovenska. Držíme jej palce, lebo vďaka jej bojovnosti a odvahe je aj pre nás všetkých kynológia nielen športom - či koníčkom - ale je životným poslaním.

Ľubomír Lukáč – kulturistika
v Sabinove žije už 35 rokov. Oženil sa a má s manželkou dve dcéry. Športu sa začal venovať už na základnej škole. Prvé športové návyky chytil od rodičov, ktorí hrávali volejbal. Neskôr začal cvičiť doma. Vystriedal športy ako karate, kickbox, wing tsun, ale nakoniec skončil pri kulturistike. Jeho súťažné kategórie sú: Classic bodybuilding a Classic physique a začal sa im venovať pred desiatimi rokmi. So súťažením začal na Slovensku a časom vyskúšal aj zahraničie. Kulturistika je pre neho hobby a nástroj, ako sa udržať v kondícii. Lebo ako sa hovorí… nie je dôležité ako dlho budeš žiť, ale ako kvalitne. Strava a pravidelnosť je najdôležitejšou súčasťou rastu svalstva. A v neposlednom rade genetika…súmernosť tela. Ľubomír Lukáč bol 2x Majster Slovenska, obsadil 7. miesto na Majstrovstvách sveta a roku 2023 1. miesto na Majstrovstvách Európy vo svojej kategórii, kde ho delil bod od absolútneho víťaza. Jeho najväčším úspechom z roku 2023 je však účasť na majstrovstvách sveta v Španielsku /Santa Susana/, kde súťažil v dvoch kategóriách, kde v kategórii Classic bodybuilding Masters získal 1. miesto s titulom majster sveta a v kategórii Classic physique Master obsadil opäť medailovú 3. priečku. Tento šport chce robiť, kým mu to zdravie dovolí do konca života.

Peter Mihálik – kulturistika
patrí do skupiny ľudí, kde odriekanie si, pravidelné tréningy a vzťah k športu sú cieľom k úspechu. Kulturistika tak patrí medzi jeho „TOP“. Peter Mihálik má 44 rokov, je ženatý a má tri deti. Cvičí už asi desať rokov, no kulturistike sa naplno venuje posledné 4 roky. Kulturistika je jeho hobby, s ktorým sa zmení samozrejme aj životný štýl. Hovorí, že to nie je len šport, ale je to spôsob života a prístup k cieľavedomému dodržiavaniu všetkého, čo k tomu patrí. V roku 2023 sa po prvýkrát prihlásil do súťaženia s heslom„ že to skúsim“. Prvýkrát sa tak zúčastnil v súťaži Frašťák cup Majstrovstiev Slovenska, celosvetovej federácie WABBA. Získal tam 1. miesto a titul Majster Slovenska v dvoch kategóriách. Zúčastnil sa taktiež súťaže Hercules Olympia WABBA, kde získal v dvoch kategóriách 2. a 4. miesto a taktiež nomináciu na Majstrovstvá sveta. Na majstrovstvách sveta WABBA v dvoch kategóriách získal 3. a 4. miesto. Nechýbal ani na majstrovstvách sveta C.I.B.B. International v Taliansku v Turíne, kde v jednotlivých kategóriách získal všetky pódiové umiestnenia a priniesol si domov zlato, striebro a bronz. Väčšinou trénuje v zahraničí. Avšak tú najdôležitejšiu časť tréningov absolvuje v Prievidzi s jeho top trénerom Petrom Kováčom, ktorý má veľkú zásluhu na jeho úspechu, za čo mu je veľmi vďačný. Samozrejme, cvičí aj doma, kde si rád zájde do Prometea. Za svoje úspechy vďačí teda Petrovi Kováčovi a Manfredovi Schilke no a samozrejme aj svojej rodine a krásnej manželke.

Martin Hužvár – Silový trojboj
Martin Hužvár je slovenským reprezentantom v silovom trojboji, viacnásobným majstrom Slovenska a držiteľom dvoch rekordov. Martin v roku 2023 obhájil titul majstra Slovenska v silovom trojboji a predstavil sa na Majstrovstvách Európy a Majstrovstvách sveta , na ktorých úspešne reprezentoval Slovensko a aj naše mesto Sabinov. Na Majstrovstvách Európy získal bronzovú medailu v mŕtvom ťahu vynikajúcim výkonom 300 kg. Na Majstrovstvách sveta bojoval o bronzovú medailu v silovom trojboji a až posledné pokusy v mŕtvom ťahu rozhodli o tom, že sa umiestnil na 6. mieste, no Martin ukázal, že svojimi výkonmi patrí nielen medzi najlepších trojbojárov na Slovensku, ale dokáže byť konkurencieschopný aj na medzinárodnej scéne. Všetky svoje výsledky dosiahol svedomitou a tvrdou prácou nielen na tréningu, ale aj mimo neho dodržiavaním správnej životosprávy a svojím prístupom je vzorom pre všetkých pretekárov v klube, ktorým je vždy ochotný pomôcť. Martin taktiež aktívne pomáha a koučuje na súťažiach, kde sám nepreteká a pomáha nám dosahovať úspešné výsledky.


Športové úspechy v roku 2023:
- Majstrovstvá Slovenska v silovom trojboji dorastencov a juniorov, Rovensko: kat. juniori do 105 kg – 1. miesto, trojboj 780 kg, celkovo medzi všetkými juniormi 2. miesto.
- Majstrovstvá Slovenska v tlaku na lavičke, Bánovce nad Bebravou: kat. juniori do 105 kg – 2. miesto, tlak 180 kg.
- Majstrovstvá Európy v silovom trojboji, Thisted, Dánsko: kat. juniori do 105 kg – 6. miesto, trojboj 780 kg, 3. miesto v mŕtvom ťahu za výkon 300 kg.
- Majstrovstvá sveta v silovom trojboji, Kluž, Rumunsko: Martin Hužvár, kat. juniori do 93 kg – 6. miesto, trojboj 767,5 kg.
- Majstrovstvá Slovenska družstiev v silovom trojboji a Slovenský pohár v silovom trojboji, Sabinov: člen družstva KST T+T Sabinov, ktoré sa umiestnilo na 8. mieste. V rámci Slovenského pohára v silovom trojboji 1. miesto v kat. muži stredná váhová kategória EQUIP, trojboj 750 kg.

Najlepšie výkony v jednotlivých disciplínach Martina Hužvára v roku 2023:
- drep 305 kg,
- tlak na lavičke 180 kg,
- mŕtvy ťah 300 kg.

V súčasnosti je Martin držiteľom týchto slovenských rekordov v silovom trojboji:
- Slovenské dorastenecké rekordy silovom trojboji v kat. do 93 kg: drep 300kg, v trojboji 737,5 kg.

Martin Lipčák – futbal
Martin Lipčák je bývalý profesionálny futbalový brankár. Za jeden z jeho najväčších úspechov môžeme považovať aj to, že si obliekol aj reprezentačný dres Slovenska, bol účastníkom letných olympijských hier v Sydney v roku 2000. Za svoju profesionálnu kariéru nazbieral vyše 200 štartov v najvyššej futbalovej súťaži na Slovensku. Obliekal aj dresy klubov v českej druhej najvyššej lige a v najvyšších súťažiach v Maďarsku či na Cypre. S hrdosťou môžeme povedať, že od leta 2021 je tento chlapík spojený s naším klubom MFK SLOVAN SABINOV. Už tretiu sezónu u nás pôsobí ako brankár a za ten čas u nás pôsobil aj v pozícií hrajúceho asistenta trénera aj hrajúceho hlavného trénera. Aj napriek svojmu veku môžeme s určitosťou tvrdiť, že je najlepším amatérskym brankárom na Slovensku a určite by sa ani v súčasnosti nestratil v profi futbale. Udržiava si stále fantastické štatistiky a jeho trojročné pôsobenie v Sabinove dokazuje, že už je aj citovo spätý aj s naším klubom aj mestom. Martin je proste náš, nedáme naňho dopustiť, veríme, že náš dres bude obliekať až dovtedy, kým sa nerozhodne ísť do futbalového dôchodku a aj týmto návrhom by sme sa mu chceli poďakovať za to, že ho máme.

Saskia Adamová – Karate klub Katsudo
Saskia sa venuje karate už viac než 17 rokov. Má za sebou množstvo národných i medzinárodných súťaží, na ktorých bodovala. V roku 2023 si na Majstrovstvách Slovenska vybojovala striebornú medailu a Majstrovstvá slovenska Goju – ryu s prehľadom vyhrala. Saskia v roku 2023 reprezentovala SR na Akademických športových svetových hrách v Záhrebe. Žiaľ, popri práci už nemá toľko času na tréningy, ale verí, že ešte pár súťaží vyhrá.

Kristína Šimčíková – Karate klub Katsudo
Kristína je stálicou karate klubu Katsudo Sabinov. Vzorná reprezentantka, ktorá v roku 2023 na Majstrovstvách Slovenska v kategórii kumite seniorky – 50 kg získala 2.miesto a v kategórii bez rozdielu hmotnosti 3. miesto. V júli sa zúčastnila Akademických svetových športových hier v Záhrebe, kde jej medaila unikla len o chlp. Kristína sa aktívne venuje aj rozhodovaniu na národných i medzinárodných turnajoch.

Tatiana Korinková – Karate klub Katsudo
Tatiana navštevuje 6. ročník na Základnej škole Komenského v Sabinove. Prvý tréning karate v klube absolvovala ako 5 ročná. Chvíľu rozmýšľala aj nad tancom, ale karate ju tak chytilo za srdce, že mu venuje takmer všetok svoj voľný čas. Prvú súťaž absolvovala v roku 2018 a odvtedy získala množstvo národných i medzinárodných ocenení. Jej snom je reprezentovať klub, mesto Sabinov a Slovenskú republiku na Majstrovstvách sveta. Tatiana je húževnatá bojovníčka s dobrým srdiečkom. K tréningom pristupuje svedomito, lebo verí, že len tvrdý tréning ju posunie ďalej. Tatiana je vo svojej kategórii aj majsterkou Slovenska Goju – ryu. V roku 2023 spolu s Miškou Dujavovou a Ninou Fabianovou získali na Majstrovstvách Slovenska družstiev krásne 2. miesto v kategórii kumite staršie žiačky 10 – 11 ročné. Za rok 2023 vybojovala spolu 18 cenných kovov.

Nina Fabiánová – Karate klub Katsudo
Ninka na svoj prvý tréning prišla ako 5 ročná, no dnes má už 11 rokov a navštevuje základnú školu na Komenského v Sabinove. Momentálne súťaží v kategórii kumite staršie žiačky do 35 kg, kde sabinovský klub reprezentovala aj na Slovenskom pohári, Majstrovstvách východoslovenského kraja VÚKABÚ, Orava cup-e, Majstrovstvách Slovenska a medzinárodnej súťaži Memoriál Michala Bozogáňa, ktorý s prehľadom vyhrala. V roku 2023 spolu s Miškou Dujavovou a Táničkou Korinkovou získali na Majstrovstvách Slovenska družstiev krásne 2. miesto v kategórii kumite staršie žiačky 10 – 11 ročné. Ninka je aj majsterkou Slovenska v štýle Goju – ryu. V roku 2023 získala 22 medailí.

Michaela Dujavová – Karate klub Katsudo
Miška má 11 rokov a navštevuje Základnú školu na ul. 17.novembra v Sabinove. Ku karate ju priviedol starší brat, ktorý bol pre ňu inšpiráciou, ale Miške to nestačilo a povedala si, že bude ešte lepšia ako on. Prvýkrát nastúpila na tatami ako 6 ročná. Jej najväčším úspechom bol titul majsterky Slovenska v roku 2022, ktorý v roku 2023 opätovne obhájila. Tréningy ju veľmi bavia a svoju bojovnosť ukázala aj na reprezentačnom sústredení. Miška je aj Majsterkou Slovenska Goju – ryu. Spolu s dievčatami Ninkou a Táňou vybojovali na Majstrovstvách Slovenska družstiev striebornú medailu. Jej snom je vyhrať olympijskú medailu. Bilancia za rok 2023 je získaných 13 zlatých, 8 strieborných a 5 bronzových medailí.

Denisa Blizmanová – Karate klub Katsudo
Denisa študuje na Športovej škole v Prešove. Karate sa venuje už viac ako 10 rokov. Za tie roky získala množstvo národných i medzinárodných ocenení. V roku 2023 sa stala vicemajsterkou Slovenska, kde vo finále len o chlp prehrala, čo ju tým pádom stálo možnosť reprezentovať SR na najvyšších podujatiach ako sú MS a ME. Za rok 2023 získala striebro aj z Majstrovstiev Goju – ryu karate v kategórii kumite kadetky 14 – 15 ročné – 47 kg, celkovo vybojovala dve zlaté, dve strieborné a dve bronzové medaily.

Ján Motešický – Florbal
Trénerský kolektív FBC Predator Sabinov navrhol na ocenenie Janka za dlhodobý prínos pre rozvoj športu a florbalu v meste Sabinov. Minulý rok klub oslavoval 15. výročie založenia, na ktorom sa podieľal súčasný predseda - Ján Motešický.Ako hráč pôsobil v klube v najvyššej súťaži, kde reprezentoval mesto na mnohých zahraničných turnajoch a po ukončení hráčskej kariéry sa zameral na vedenie klubu a trénovanie, kde dosiahol historické míľniky pre klub a naše mesto. Ako hlavný tréner žien dokázal vo svojej 1. sezóne (2016 / 2017) postúpiť do extraligy žien, kde hneď v nasledujúcej sezóne dotiahol tím až do finále, kde získal 2. miesto. Hneď ďalšiu sezónu predviedli jeho zverenkyne spanilú jazdu zakončenú víťazstvom v Extralige žien (2018 / 2019). Za 4 roky pôsobenia pri kormidle tak dokázal postúpiť do extraligy a rovnako aj skompletizovať medailovú zbierku zo ženskej extraligy. Popri tom sa venoval aj vedeniu klubu, kde v súčasnosti pôsobí nielen ako tréner mladšej prípravky, ale zároveň aj ako predseda klubu.Viac ako 180 detí vo veku do 18 rokov má vďaka úsiliu tohto človeka a trénerského tímu, ktorý zložil, možnosť zdokonaľovať sa a rásť nielen po hernej, ale aj po osobnostnej stránke.
Ľudia, ktorí Janyho poznajú osobne vedia, že je to srdciar a pre šport a najmä florbal v meste Sabinov spravil a robí toho neúrekom. Odmenou mu je plná hala detí, ktoré s radosťou chodia na tréningy a zápasy a v každodennom procese sa zlepšujú. Na pomerne malé mesto dokázal vybudovať klub, ktorý konkuruje aj najlepším v rámci celého Slovenska vo viacerých kategóriách a tak hrdo reprezentuje naše mesto.

Miroslav Žihala - Florbal
Bývalý hráč klubu, ako hráč bol pri postupe našich mužov do 1. celoštátnej ligy v sezóne 2009/2010, do Extraligy v sezóne 2010/2011 a znova v sezóne 2016/2017. Miro sa už dlhé roky v klube stará o výchovu mladých florbalistov. Prešiel postupne všetkými kategóriami a s mladšími žiakmi v sezóne 18/19 získal titul vicemajstrov SR. S rovnakou generáciou nenašiel premožiteľa ani v regionálnej časti starších žiakov a dorastencov. V súčasnosti pôsobí ako tréner pri staršej prípravke. V minulej sezóne na MSR získal 8. miesto z viac ako 54 družstiev z celého Slovenska.

Natália Carmen Karasová - silová vzdušná akrobacia
Carmen má 16 rokov, je študentkou strednej zdravotníckej školy v Košiciach. Pole Dancu sa venuje 2 roky. Po 10 mesiacoch tréningov sa stala vicemajsterkou Slovenska Pole Sport junior na súťaži silovej vzdušnej akrobatiky.
V roku 2024 sa stala majsterkou Slovenska pole sport Junior profesional a v kategórii Pole Art získala bronz aj napriek nepríjemnému zraneniu týždeň pred súťažou. Na tréningy dochádza do Prešova, vzhľadom na to, že v Sabinove takýto šport nemáme.
Je na seba veľmi prísna a neexistuje pre ňu žiadna výhovorka vynechať tréning. Okrem toho sa venuje Contemporary Dance a veľa času venuje štúdiu.
V októbri ju čaká kvalifikačná súťaž na majstrovstvá sveta v Taliansku.
Kind regards.

Kategória klub a kolektív


Kolektív starších žiakov U15 – futbal
Starší žiaci pôsobia v 2 lige starších žiakov U15 Východ a po skončení jesennej časti môžeme konštatovať, že naši chlapci sa stali jesennými majstrami. Sú v tabuľke prví, keď z 11 zápasov vyhrali až 10, s celkovým skóre 59:20. Veríme, že pri oceňovaní budeme môcť konštatovať, že naši chlapci z U15 sa stali aj celkovými majstrami svojej súťaže. Najväčšiu zásluhu na tom má tréner Miroslav Tomaško ml., ktorý svojou dlhoročnou koncepčnou robotou s našimi mladými chlapcami teraz žne úspechy. V celom klube podľa slov prezidenta MFK Slovan Sabinov - sme na týchto chlapcov veľmi hrdí, a preto ich navrhujeme aj oceniť.

Karate klub KATSUDO Sabinov
Klub karate Katsudo Sabinov získal počas roku 2023 mnoho medailí na národných súťažiach ako Orava cup, Grand prix Žilina, Trstený pohár, Zvolen cup, Slovenský pohár a Majstrovstvá východoslovenskej únie karate a na súťažiach žiackej ligy. Na medzinárodných súťažiach Katsudo bodovalo na Memoriáli Michala Bozogáňa, Grand prix Slovakia a Pohári SNP. Každoročne na Majstrovstvách Slovenka kumiťáci vybojujú cenné kovy, ani v seniorských kategóriách sa v roku 2023 Katsudo nestratilo a na svetových hrách ho reprezentovali ženy v zastúpení Adamová a Šimčíková. V roku 2023 nás na Majstrovstvách Slovenska ministerstva vnútra reprezentovala Veronika Dobranská, kde nenašla premožiteľku.

Účasť na Svetových akademických hrách EUSA v Záhrebe (kumite ženy -50 kg Šimčíková, kumite ženy +68 kg Adamová)

Umiestnenia na Majstrovstvách Slovenska za rok 2023
1.miesto – 15 krát
2.miesto – 4 krát
3.miesto – 11 krát

Umiestnenia na Slovenskom pohári za rok 2023
1.miesto – 7 krát
2.miesto – 6 krát
3.miesto – 7 krát

Umiestnenia na regionálnych súťažiach za rok 2023
1.miesto – 25 krát
2.miesto – 9 krát
3.miesto – 16 krát

– MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA 2023 -2. miesto družstvo dievčatá 10 - 11 ročné (Korinková, Fabianová, Dujavová)

Dorastenci – Florbal
Kolektív 15 až 17 ročných chalanov, ktorí milujú florbal, a s hrdosťou reprezentujú mesto Sabinov a svoj tím. Každoročne sú účastníkmi Majstrovstiev Slovenska. Chlapcom držíme palce, nech sa naďalej držia svojho výroku ,, Spolu tvoríme nielen jeden tím, ale aj jednu rodinu a je pre nás cťou reprezentovať naše mesto na celoslovenskej úrovni.

Sezóna 2022/2023:
- 3. miesto v regióne východ (6 výhier, 1 remíza, 3 prehry)
- postup medzi 8 najlepších tímov na Slovensku (z 29) - Majstrovstvá Slovenska v kategórii dorast
- 7. miesto na Majstrovstvách Slovenska

Sezóna 2023/2024:
- 3. miesto v regióne východ (7 výhier, 3 remíz, 2 prehry)
- postup medzi 12 najlepších tímov na Slovensku (z 26) - 1. celoštátna liga dorastu (nový model, stále sa hrá)

Kontakt

Mestský úrad Sabinov
Námestie slobody 57
083 01 Sabinov

Tel. ústredňa : +421 51 4880 422
e-mail : podatelna@sabinov.sk
             msu@sabinov.sk

Technický prevádzkovateľ a správca obsahu