Dnes je 21. 09. 2017
Meniny má Matúš

Sabinovská železničná stanica dostala nový šat

Rekonstr ZS mV piatok 28.7.2017 sa za účasti Miroslava Kocáka - námestníka generálneho riaditeľa pre prevádzku, Jozefa Horvátha - riaditeľa oblastného riaditeľstva Košice, Jozefa Pikora - námestníka riaditeľa OR pre železničnú infraštruktúru Košice, Juraja Katocsa - vedúceho oddelenia Pozemných stavieb,

Miroslava Križana - SRD Košice, Miroslava Číslikovského - ŽST Prešov, Petra Novosada - SMSÚ ŽB Prešov, Miroslavy Tkáčovej, OTZ odd. RS, zástupcu primátora mesta Sabinov Jána Fekiača, prednostu MsÚ Michala Repaského a prednostu Okresného úradu v Sabinove Jána Baňasa uskutočnilo slávnostné otvorenie zrekonštruovanej vlakovej stanice v Sabinove. Rekonštrukčné práce začali už v októbri minulého roka a to výmenou okien a dverí dodávateľským spôsobom vo výške približne 13 000 € bez DPH, ktoré do opráv investovali Železnice Slovenskej republiky/ďalej len ŽSR/.
Z vlastnej réžie ŽSR boli financované opravy omietky v čakárni, prevádzkové miestnosti a sociálne zariadenia a fasáda celej budovy. Nový náter dostali aj zábradlia. Celkové náklady rekonštrukcie dosiahli výšku 36 675,82 € bez DPH.
V interiéri si cestujúci môžu prezrieť historické fotografie zo súkromného archívu Jozefa Miku zobrazujúce staničnú budovu v minulosti a iné objekty v meste, ktoré dodalo mesto Sabinov. Cestujúci sa tak konečne dočkali vynovených priestorov, v ktorých sa určite budú cítiť príjemnejšie ako doteraz. Dúfajme, že to tak ostane čo najdlhšie bez poškodenia od vandalov.

september 2017

Voľby VÚC 2017